Zastanawiasz się, jak pomóc singlowi „Head Above Water” dotrzeć do szerszego grona słuchaczy? Co robić, żeby wrócił do Top 10 najchętniej kupowanych utworów na iTunes Polska, trafił do Top 50 najczęściej słuchanych utworów na Spotify Polska i zwiększył swoją popularność na YouTube?

1. Słuchaj singla na Spotify i poproś znajomych, żeby zrobili to samo!

Spotify to bardzo popularny w Polsce serwis streamingowy. Żeby trafić do Top 200 najchętniej odtwarzanych utworów należy zbliżyć się 8,500 odtworzeń. Poproś znajomych, którzy również posiadają konto na Spotify, żeby minimum raz wysłuchali utworu. Mogą go też dodać do swojej biblioteki. Twoje (i Twoich znajomych) odtworzenia utworu na Spotify wpływają również na jego popularność na liście globalnych hitów serwisu.

2. Kup utwór na iTunes i poproś znajomych, żeby również to zrobili!

Naprawdę niewiele potrzeba, żeby singiel „Head Above Water” znalazł się w czołówce iTunes Polska. Koszt zakupu piosenki to 3,99zł. Szacunkowo wystarczy, że utwór zostanie zakupiony przez kilka osób i wróci do Top 10. Przy kilkunastu lub kilkudziesięciu zakupach powinien utrzymać się na #1 miejscu przez dłuższy czas. Najwyżej singiel był na #2 miejscu.

3. Udostępnij informację o piosence na swoim profilu na Facebooku

Jak najłatwiej dać znać dużej grupie osób o tym, że Avril Lavigne wydała nowy singiel? Udostępniając informację o piosence na swoim profilu na Facebooku! Możesz to zrobić zamieszczając samodzielnie post, dodając link do lyric video czy serwisów streamingowych. Możesz także udostępnić post, który został napisany przez nas. Decyzja należy do Ciebie!

POST NR. 1 || POST NR. 2 (LYRYC VIDEO)

4. Napisz o singlu na grupach na Facebooku!

Jesteś członkiem grup na Facebooku? Można zamieszczać tam posty niezwiązane bezpośrednią z tematyką grupy? To świetna okazja, żeby zamieścić informację o nowym singlu Avril! Wrzuć link do lyric video, żeby inni członkowie grupy mogli posłuchać utworu. Napisz, dlaczego piosenka jest tak ważna dla Avril i dlaczego podoba się Tobie.

5. Słuchaj piosenki na Apple Music

Apple Music to u nas serwis mniej popularny od Spotify, więc nieco łatwiej będzie wprowadzić „Head Above Water” do czołówki. Do tej pory utworowi udało się dotrzeć do #183 miejsca popularności. Pomoc Twoich znajomych również jest tutaj bardzo ważna!

6. Odtwarzaj lyric video

Lyric video do singla niebawem przekroczy 5 milionów odtworzeń. Zachęcamy do odtwarzania materiału oraz dania kciuka w górę.

7. Zamieść post na Instagramie + na stories

Prowadzisz konto na Instagramie? Bez względu na liczbę osób, która Cię tam śledzi zamieść post z informacją o singlu. Może to być okładka singla lub jedno z najnowszych zdjęć Avril. Pamiętaj, żeby nakreślić historię utworu oraz dodać link umożliwiający posłuchanie/zakupienie utworu. Informację dobrze dodać również na stories. Jeśli obserwuje Cię ponad 10 tysięcy osób dobrze byłoby wykorzystać możliwość dodania linka z przekierowaniem np. do Spotify.

8. Polscy influencerzy pomogą?

Znasz polskich twórców internetowych, którzy chętnie wypowiadają się na temat muzyki? A może znasz takich, którzy recenzują utwory? Napisz do nich z prośbą, żeby wyrazili swoje zdanie na temat nowego singla Avril. Napisali artykuł, zamieścili post na swoich profilach w mediach społecznościowych, nagrali stories na temat piosenki lub stworzyli na materiał video na YouTube. Dzięki temu o piosence dowie się więcej osób, a takie polecenia są niezwykle cenne!

9. Odtwarzaj utwór w serwisie Tidal i Deezer

Nie korzystasz ze Spotify? Nie korzystasz z Apple Music? Singiel można znaleźć także w serwisie Tidal i Deezer. Słuchanie utworu właśnie tam również jest świetnym pomysłem!

10. Kup singiel w innych serwisach

„Head Above Water” dostępne jest także w ofercie Google Play czy Empik.com. Kupienie singla z legalnego źródła to zawsze świetny pomysł!