Uff… Długo było nam dane czekać na tak niepowtarzalną okazję. Pomimo pięciu nominacji, z których dwa razy Avril wyszła zwycięsko, to już siódmy rok, odkąd nasza idolka na gali rozdania nagród MTV European Music Awards zwyczajnie nie ma po co się pokazywać. Nie ma co jednak tracić nadziei, gdyż pojawiło się jakieś światełko w tunelu, jakaś szansa, że jednak zobaczymy Kanadyjkę w roli nie wręczania, lecz odbierania nagrody na tej prestiżowej imprezie. Do tego jednak długa droga, ale przecież czego nie jesteśmy w stanie zrobić, by Avril z powrotem zyskała nie tylko nasze uznanie?

W tym roku postanowiono dać fanom do powiedzenia więcej, bo to właśnie oni, w drodze głosowania za pomocą postów na portalu Twitter.com, wyznaczą piątego artystę z Kanady, który obok zespołów takich jak Hedley czy Tegan and Sara, otrzyma nominację w kategorii Best Canada Act. Aby tak się stało należy do 14. września dodawać na wyżej wspomnianym portalu jak najwięcej tweetów, w których treści znaleźć się muszą hashtagi #MTVEMA oraz #NominateAvrilLavigne. Artysta z największą ilością oddanych głosów zostanie ogłoszony 16. września i dołączy do grona nominowanych oraz dalej będzie walczył o wygraną.

Gala rozdania nagród odbędzie się w Glasgow, już za niecałe dwa miesiące. Czy dane będzie Avril pojawić się w Wielkiej Brytanii, tego nie wiemy. Jak podaje MTV, „przyszłość jest w waszych rękach. My nie możemy się doczekać, by zobaczyć, co w nich jest.”  Zachęcamy zatem do zalogowania się na twitterze i postowania ile sił w rękach!

Podobne Posty