Najprawdopodobniej właśnie poznaliśmy tytuł pierwszego singla zapowiadającego szósty studyjny krążek Avril! Ku zaskoczeniu wielu wszystko wskazuje na to, że nie będzie nim piosenka „Warrior”, jedna z pierwszych, o których miesiące temu informowała piosenkarka.

W systemie rejestracyjnym Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców, zajmującym się zarządzaniem prawami do utworów muzycznych, zarejestrowano tytuł „Head Above Water”. Autorami piosenki są Travis Clark, z którym Lavigne rozpoczęła prace nad utworami na album oraz Stephen Moccio, z którym pracowała na końcu, w lutym tego roku.

Współpraca Lavigne-Moccio była zaskoczeniem, bowiem wydawało się, że utwory na album były już gotowe. Teraz, zakładając że „Head Above Water” to pierwszy singiel, wszystko układa się w logiczną całość. Moccio pomógł nagrać utwór, którego demo napisano mniej więcej dwa lata temu. To z kolei potwierdza słowa Avril, która przyznała, że nad pomysłem na teledysk do pierwszego singla pracowała dwa lata.

O tym, że pierwszym singlem promującym nowy krążek będzie piosenka, którą Avril napisała z Travisem mówiło się od dawna. Na początku po prostu dlatego, że „Warrior” mocno przewijało się w postach piosenkarki na temat płyty. Później informacje potwierdził Travis, który w wywiadzie ujawnił, że skomponowana przez niego piosenka została wybrana na singiel.

Zgodnie z zapowiedziami Avril utwór „Head Above Water” usłyszymy za kilka(naście) dni, we wrześniu.

Podobne Posty