Tommee Profitt: przez rok pracowałem z Avril

Pod koniec września informowaliśmy, że utwór z gościnnym udziałem Avril Lavigne znajdzie się na nowej, świątecznej płycie muzyka i producenta Tommeego Profitta. Płyta zatytułowana „The Birth of a King” ukaże się już 16 października, a Avril będzie można usłyszeć w kompozycji „What Child Is This?”. Promując krążek muzyk zorganizował krótki czat z fanami, podczas którego odpowiadał na pytania. Wśród nich pojawiło się kilka dotyczących współpracy z Lavigne.

Okazuje się, że Profitt zaprosił Kanadyjkę do udziału w nagraniach na jego album, ponieważ… przez rok wspólnie pracowali! „Nagrywaliśmy razem przez rok, więc gdy tworzyłem ten album zaprosiłem ją do współpracy. To nie jest płyta z tradycyjnymi świątecznymi utworami. To dość mroczny, trochę kinowo brzmiący album,” powiedział. Ujawnił również, że Avril zaśpiewała w balladzie i zaprezentował kilka sekund piosenki.

Tommee Profitt jest miłośnikiem mrocznych, pełnych tajemnicy kompozycji idealnie nadających się na ścieżkę dźwiękową do filmów utworów. Lubi także produkować utwory hip-hopowe. Czy jego roczna współpraca z Avril oznacza, że siódmy album faktycznie jest w zaawansowanym stadium i zarazem, że nie będzie „energiczny” jak zapowiadała piosenkarka?

Podobne Posty