Nowy album debiutuje w Nowej Zelandii, Belgii i Niemczech

Dziś mija tydzień od oficjalnej premiery albumu „Head Above Water”, a twórcy oficjalnych list sprzedaży zamknęli tydzień wydawniczy. Powoli będą się więc pojawiły informacje o debiucie płyty na listach sprzedaży. Krajami, które już sporządziły swoje notowania są Nowa Zelandia, Belgia i Niemcy.

Album „Head Above Water” zadebiutował na #21 miejscu zestawienia 40 najlepiej sprzedających się i najchętniej streamowanych albumów w Nowej Zelandii. Tak niski debiut płyty pokazuje, jak niewielki udział w sprzedaży płyty ma obecnie iTunes, gdzie „Head Above Water” było na #1 miejscu. W 2013 roku album „Avril Lavigne” zadebiutował na #8 miejscu.

Poza Top 10 zadebiutował też singiel „Dumb Blonde”, który trafił na #16 miejsce Hot 40 singles, zestawienia uwzględniającego 40 najszybciej wspinających się piosenek na listach sprzedaży, w streamingu oraz w rozgłośniach radiowych.

Z kolei w Niemczech nowa płyta Avril zadebiutowała na #3 miejscu oficjalnej listy sprzedaży stając się tym samym czwartym albumem w karierze Avril, który trafił do Top 3! Płyta „Avril Lavigne” dotarła do #15 miejsca, zaś „Goodbye Lullaby” do #4.

W Belgii nowy album zadebiutował na #25 miejscu zestawienia Ultratop Wallonia i #13 Ultratop Flanders. To również debiut wyższy niż w przypadku płyty „Avril Lavigne”, która pojawiła się na #38 i #36 miejscu.

Podobne Posty