Na kilkanaście miesięcy przed podpisaniem pierwszego kontraktu płytowego Avril Lavigne współpracowała ze Stephenem Meddem, folkowym artystą, który zaprosił aspirującą piosenkarkę do współpracy nad płytą. W efekcie Lavigne pojawiła się na dwóch albumach muzyka – wydanym w 1999 roku „Quinte Spirit” i „My Window to You” z 2000 roku.

Dziś, 1 września 2020 roku, Stephen Medd udostępnił w sieci, legalnie zremasterowaną wersję nagrań zamkniętą na płycie „Late Arrival”. Album pojawił się na Bandcamp, a pośród 10 utworów są 4, w których można posłuchać Lavigne. Piosenkarka wykonuje piosenki „Touch the Sky”, „Temple of Life” i „Two Rivers” oraz śpiewa chórki w „You Mean the World to Me”. Album w wersji cyfrowej, za 10 dolarów, można kupić tutaj. Również tam można posłuchać nagrań.

Wcześniej nagrania były już dostępne w sieci, sam Medd wielokrotnie podkreślał, że Avril śpiewa także chórki w „Quinte Spirit”. To właśnie podczas przyjęcia wydanego z okazji premiery tego albumu piosenkarka została zauważona przez swojego pierwszego menadżera.

Podobne Posty