Kolejny nowy tytuł utworu Avril dodany do jej katalogu

W katalogu wydawniczym Avril Lavigne w Broadcast Music, Inc pojawił się kolejny utwór o do tej pory nieujawnionym tytule. Piosenka nosi tytuł „Another Tattoo” i powstała w trakcie sesji nagraniowych na album „Head Above Water”, gdy już na finiszu prac Lavigne wróciła do studia, aby nagrać kilka żywszych kompozycji. Współautorami utworu są Mitch Allen i Bonnie McKee oraz Nicki Minaj. Nie wykluczone, że „Another Tattoo” to bliźniaczka piosenka do „Dumb Blonde” lub demo w pierwotnej wersji, z innym tytułem. W BMI kilka utworów Avril zarejestrowanych jest pod dwoma tytułami.

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy o rejestracji w Broadcast Music, Inc piosenki „I’m Done”, a w listopadzie o rejestracji „Breathe”.

Co oznacza rejestracja piosenki w organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, takiej jak BMI? W przypadku Avril publikowanie starych, niewykorzystanych kompozycji najczęściej oznaczało otwarcie drogi innym artystom do ich nabycia. Wiele nigdy nieopublikowanych utworów Kanadyjki jest oficjalnie zarejestrowanych. W przeszłości kompozycje Avril trafiły m.in. do Kelly Clarkson, Puffy, Brie Larson czy Emblem3.

Podobne Posty