Avril: Nie dziwię się powrotowi pop-punka. Ten gatunek zawsze sprzyjał uciszanym

Już w piątek ukaże się nowy studyjny album Willow Smith, Lately I Feel Everything, na którym znajdzie się 2-minutowy utwór nagrany z Avril Lavigne. O istnieniu singla „G R O W” pisaliśmy już na początku roku, jednak wraz ze zbliżająca się premierą pojawia się coraz więcej publikacji ujawniających szczegóły współpracy.

„Słuchałam Avril przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Próbowałam ubierać się jak ona i, mówiąc szczerze, być nią,” powiedziała Willow w rozmowie z magazynem NYLON. Wcześniej, w innej rozmowie, piosenkarka przyznała, że będąc nastolatką była wielką fanką albumu “The Best Damn Thing”. Redaktor NYLON uważa jednak, że „G R O W” przypomina utwór nadający się na płytę Lavigne z okolic 2005 roku.

Jak doszło do współpracy? Podczas społecznej kwarantanny w głowie Smith coraz śmielej zaczął rodzić się pomysł nagrania pop-punkowej płyty. Pewnego dnia nagrywała utwory, jedna ze zwrotek w „G R O W” nie brzmiała dobrze, a Avril była pierwszą artystką, która przyszła Willow do głowy. Młoda Amerykanka napisała więc do Avril na Instagramie, inicjując współpracę.

Do pierwszego spotkania doszło jednak dopiero na planie teledysku – zdjęcia i nagranie można zobaczyć tutaj. Wcześniej swoje partie wokalu Avril nagrała w studiu jedynie pod okiem Travisa Barkera, perkusisty, którego również będzie można usłyszeć na „G R O W”.

Redaktorzy NYLON skontaktowali się z Avril, która drogą mailową opowiedziała o spotkaniu z Willow. W publikacji magazynu pojawia się mocne podkreślenie, że w swojej wypowiedzi Avril użyła licznych skrótów „lol” i sama ocenzurowała słowa „fuck”. Dowiadujemy się, że Kanadyjka była „bardzo poruszona”, gdy dowiedziała się, że Willow jest jej fanką. „Ten gatunek zawsze dawał dojść do głosu dzieciakom, które całe życie były uciszanie, więc nie dziwi mnie to odrodzenie. Tak naprawdę jestem cholernie podekscytowana”, napisała Lavigne.

„Prywatnie Willow jest bardzo sympatyczną osobą. Generalnie bardzo dużo się przytulałyśmy LOL”.

O brzmieniu i przesłaniu „G R O W” pisaliśmy tutaj. Piątkowej premierze płyty będzie towarzyszyło wydarzenie na Facebooku – koncert z utworami z albumu. To najprawdopodobniej ten występ Lavigne nagrywała ze Smith na początku miesiąca.

AKTUALIZACJA: Powyższe informacje – o występie – zostały potwierdzone przez Willow.

Podobne Posty